CK Development

  wrzesień 2022r.

Domy bez rachunków? Beztroska przyszłość!

Etyczne oraz ekologiczne pomysły szturmem podbijają sumienia społeczeństwa i branż inwestycyjnych. Gałąź deweloperska także uwielbia innowacyjne, przyszłościowe podejście, dlatego coraz częściej proponuje swoim klientom domy bez rachunków. Taka nieruchomość musi spełniać konkretne wymagania i w efekcie produkować więcej energii niż jej zużywać – jak działa dom bez rachunków?

Niezależność energetyczna i cieplna

Dom bez rachunków projektowany jest tak, aby samodzielnie zaspokajał zapotrzebowanie domowników na prąd i ciepło. Konstrukcja bryły jest wyjątkowo szczelna – odpowednio zaplanowana termoizolacja niweluje zjawisko ucieczki ciepła, dzięki czemu zimą w domu panuje wyższa temperatura przy mniejszym nakładzie energii cieplnej, a latem wewnątrz jest dużo chłodniej w stosunku do warunków panujących na zewnątrz. Całość opiera się na innowacyjnym połączeniu kilku kompatybilnych źródeł bazujących na energii odnawialnej. Aby nieruchomość faktycznie była domem bez rachunków, należy wyposażyć ją w panele fotowoltaiczne, pompę ciepła oraz wentylację mechaniczną z rekuperacją. Te pierwsze pozwalają na wytwarzanie prądu z energii słonecznej. Dzięki temu rozwiązaniu, gospodarstwo domowe staje się niezależne pod względem energii elektrycznej.

Domy bez rachunków, wyposażone w fotowoltaikę same produkują prąd, z którego domownicy korzystają na co dzień – panele są także źródłem energii dla pomp ciepła. Te z kolei odpowiadają za odpowiednią temperaturę wody użytkowej i wnętrz nieruchomości. Taki sposób ogrzewania nie wymaga ingerencji człowieka i jest wyjątkowo tani w eksploatacji. Paliwo w tym przypadku jest darmowe, bo jest nim zazwyczaj powietrze lub wody gruntowe. Pompy nie wytwarzają ciepła, a jedynie pobierają je z zewnątrz i przekazują do systemu instalacji znajdującego się w konstrukcji domu bez rachunków. Cena założenia pompy ciepła jest wysoka, jednak zwraca się niezwykle szybko, bo już na przestrzeni kilku lat. Dodatkowo, wybierając ten sposób ogrzewania, oszczędzane jest miejsce w planie budowy, ponieważ nie ma potrzeby wkomponowywania kotłowni czy kominów. Pompy ciepła są wyjątkowo czyste i nie produkują ani spalin, ani kurzu.

Ostatnim, obowiązkowym punktem w domu bez rachunków, jest instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Dzięki temu rozwiązaniu, w domu zawsze jest świeże powietrze, wolne od zanieczyszczeń i alergenów. Wentylacja mechaniczna pozwala na stałą filtrację, cyrkulację i ogrzewanie odzyskanym ciepłem. Tak wyposażone nieruchomości same na siebie zarabiają, zapewniając mieszkańcom ciepło i zminimalizowanie kosztów eksploatacji domu.

Domy bez rachunków w Warszawie i jej okolicach, są coraz częściej spotykane. Koszta zwracają się na przestrzeni lat – brak rachunków za prąd czy ogrzewanie to ułatwiające życie rozwiązanie. Samowystarczalność gospodarstwa domowego bez opłat jest marzeniem wielu polskich rodzin – przyszłościowe i czyste inwestycje są kluczem do spokojnej przyszłości.

Zarządzaj plikami cookies
Zapytaj o ofertę